top of page

SEND לילדים ונוער

טיפולי Send מיועדים לילדים ונערים שחווים קשיים רגשיים, כמו חוסר שקט וחרדות, ולילדים להם עיכוב התפתחותי שפתי או תקשורתי.

סדרת הטיפולים היא טבעית ויעילה, מתרחשת בסביבתם הטבעית של הילדים (לא צריך לצאת מהבית!) בזמן שהם משחקים, קוראים ועסוקים בשלהם.

הטיפולים הם טיפולים אנרגטיים, אותם אני מעניקה מהקליניקה שלי בזמן שהילד/ה נמצא/ת בבית. כך שאין צורך לטרטר את הילדים (ואת ההורים), לדרוש מהם שיתוף פעולה ולאקלם אותם לסביבה חדשה. נשמע מוזר, אבל מאוד מקל על ההורים והילד/ה, וחשוב מזה  - זה עובד.

הטיפול עוזר לילד/ה לחזור לאיזון, פותח שער להשגת עיכובים התפתחותיים, מאפשר לחוות חיים שלווים יותר, לילד/ה או לנער/ה ולמשפחה.

"האם אפשר להעביר רגשות של אהבה למי שקרוב אלינו? ולמי

שרחוק מאיתנו? ברור שאפשר.

ומה עם אנרגיות של ריפוי?

אני יודעת שאפשר. ראיתי את נועה.

נועה התחילה לטפל בבן שלי כשהיה בן 5, בגן חובה. שמנו לב שיש לו ניתוקים של מספר שניות במהלך היום. במהלך הניתוקים הוא היה קופא, ללא יכולת לזוז או לדבר אבל הוא שמע וראה הכל. הניתוקים הבהילו אותנו ואותו.

בבירור נויורולוגי מעמיק שכלל EEG  באשפוז, התקבלה התשובה שאלו אכן ניתוקים בעלי אופי אפילפטי, אך כיוון שהם אינם סדירים או ארוכים, לא ניתן לטפל בהם באופן תרופתי.

בנקודה הזו, שלרפואה הקונבנציונאלית לא היה פתרון, פניתי לנועה. היא החלה לטפל בו באופן שבועי, לאט לאט ראיתי ירידה בתדירות של הניתוקים. בתחילת הטיפול גרנו בקירבה לקליניקה של נועה, אך לאחר תקופה עברנו דירה. למרות המרחק היה לי חשוב מאוד להמשיך בטיפול, ונועה הציעה פורמט חדש- נמשיך את הטיפולים מרחוק. הטיפולים המשיכו בתדירות של פעם בשבוע עד שנועה הפחיתה לפעם בשבועיים. תמיד ידעתי לזהות מתי נועה טיפלה בו, היו לו תגובות גופניות לטיפול. אחרי כמה דקות הייתי מקבלת הודעה מנועה שעכשיו היה טיפול. היא היתה מתארת לי במדויק איך הוא הרגיש והגיב הפעם. כיום, כשנה וחצי מאז שגילינו את הניתוקים, הם נעלמו לחלוטין!"

"לאחד מנכדי הצעירים ישנו אחור בדיבור. הוא נבדק ומטופל אצל קלינאית תקשורת ואכן היה שיפור! מאחר ואני כסבתא מטופלת של נועה וגם תלמידה שלה בקורס להילינג, התייעצתי אתה וסכמנו לבדוק אפשרות עם הוריו שהיא תתחיל לטפל בו מרחוק.

אני נתתי בה אמון מלא והם סמכו על המלצתי ולא ראו כל סיבה להתנגד למרות שזה נשמע הזוי, כי הבינו שזה לא כרוך בשום מאמץ לוגיסטי מבחינתם והם היו בגישה של " מקסימום, לא יועיל לא יזיק".

שלחתי לנועה תמונה של הנכד והיא התחילה לשלוח אנרגיה בתדירות של פעם בשבוע ביום קבוע ועמדה איתי בקשר. אני דיווחי לה על ההתפתחויות ומאוחר יותר נעזרה בי בטיפול מקרוב.

לאחר שני טיפולים (של נועה מרחוק) הגננות שמו לב " ששומעים אותו יותר", משבש מאוד אך מדבר...בנוסף הוא התחיל לדבר לעצמו, "לקשקש" בשעת משחק, אוצר המילים האקטיבי שלו גדל משמעותית, הוא התחיל ל"חטוף" את הטלפון כששמע צילצול, האזין וענה לעניין בכן ולא. כיום, לאחר כחודש וחצי הוא בונה משפטים ומדבר יותר ויותר ברור...מבינים אותו יותר וישנו פחות שימוש בג'סטות. לפני כן היה נוהג להנהן בראשו ולהוליך מישהו ולהצביע על החפץ הרצוי...

זה עדיין בתהליך ורחוק ממושלם אבל ברור שמשהו השתנה...לדברי נועה, הוסר מחסום מסוים והצלילים עלו על פני השטח ומשהו נפתח...ובמקביל נמשך כמובן גם הטיפול הרגיל. אני מודה לנועה וסומכת עליה בעיניים עצומות, היא מלווה את התהליך בעקביות, אמינות ומקצועיות וקשובה למתרחש. מה שברור שאין מה להפסיד!!"

נועה צלה   054-4370769  noa.zalle@gmail.com

bottom of page